EN

Haberler

ASELSAN 38 YAŞINDA

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin BAYKUL, yöneticiler ve çalışanlar ile birlikte Anıtkabir'de saygı duruşunda bulundu. Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakan BAYKUL, saygı duruşundan sonra Anıtkabir özel defterini imzaladı.

Yönetim Kurulu Başkanı BAYKUL, deftere şunları yazdı:

​"Yüce Atatürk,

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, ulusumuzu daha müreffeh kılmak için koyduğunuz hedeflere, sarsılmaz bir inanç ve azimle koşmaya devam ediyoruz. Kuruluşumuzun 38inci yılını  kutladığımız bugün, bu inanç ve kararlılığımızın artarak süreceği sözünü vermek için, ASELSAN Ailesi olarak hep birlikte huzurunuza geldik. Minnet ve şükranlarımızı arz ediyor, huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz."

Türkiye'nin savunma devi

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının bir kuruluşu olan ASELSAN, Ankara Macunköy ve Akyurt bölgelerindeki iki ana yerleşkede faaliyetlerini sürdürüyor. Gölbaşı'nda da Radar ve Elektronik Harp Sistemleri alanında Türkiye'nin en büyük tesisinin inşaatı devam ediyor.

​ASELSAN, Askeri Haberleşme Sistemleri, Radar ve Elektronik Harp Sistemleri, Elektro-Optik Sistemleri, Seyrüsefer ve Aviyonik Sistemleri, Savunma ve Silah Sistemleri, Komuta-Kontrol-Haberleşme-Bilgisayar-İstihbarat-Keşif ve Gözetleme (C4ISR) Sistemleri, Deniz Savaş Sistemleri, Profesyonel Haberleşme Sistemleri, Akıllı Ulaşım Sistemleri tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, sistem entegrasyonu, modernizasyonu ve satış sonrası hizmetleri alanlarında teknoloji merkezi olarak çalışıyor.

Türkiye'yi temsil ediyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinin teknoloji gereksinimini karşılayan en önemli milli kaynak olan ASELSAN, uluslararası savunma pazarındaki etkinliği ve pazar payını artırmak üzere çalışmalarına devam ediyor. ASELSAN, aralarında ABD, Almanya, Hollanda, İngiltere, Fransa, G.Kore'nin de bulunduğu 45 ülkeye direkt satışın yanı sıra ürünlerinin teknoloji transferi ile ortak üretim çalışmalarını da içerecek şekilde ihracat gerçekleştiriyor. 

Son Eklenen Haberler