EN

Haberler

ASELSAN GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SANAYİ VE TEKNOLOJİ ZİRVESİNDE

Gebze Teknik Üniversitesi tarafından, Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün ev sahipliğinde düzenlenen “Gebze Teknik Üniversitesi Sanayi ve Teknoloji Zirvesi" 11 Nisan 2018 tarihinde Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından açıldı. Zirve, Türkiye'nin ilk üniversite, sanayi ve teknoloji buluşması örneği olarak nitelendiriliyor.

​Etkinlik kapsamında açılan ASELSAN standında;  ULAK Projesi kapsamında 2R2T RRU cihazı, SERÇE Çok Rotorlu İnsansız Uçan Sistem Maketi, Yüksek Performanslı İşlemci Kartı, MİRKET Cep Almacı, Elektrikli otobüs için geliştirilen: Elektrikli Motor, Elektrikli Motor Sürücü, Sürücü Gösterge Paneli, ürünleri sergilendi.

Başbakanımız Binali Yıldırım ve Başbakan Yardımcımız Fikri Işık standımızı ziyaret etti. Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı ve ASELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şeker, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Murat Üçüncü ve Bayram Gençcan ile Teknoloji ve Strateji Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik etkinliğe katıldı.

Stand alanımız içerisinde Merkezi Tedarik Direktörlüğü temsilcilerimiz bölge iş adamları ve sanayicileri ile toplantılar; İnsan Kaynakları Direktörlüğü personelimiz üniversite öğrencileri ve iş dünyası profesyonelleri ile görüşmeler yapmaktadır. Etkinlik çerçevesinde düzenlenen panellerde ASELSAN yöneticilerinden aktif katılım sağlandı. 

Son Eklenen Haberler