EN

Haberler

ASELSAN KACST VE DST İŞ BİRLİĞİ YAPACAK

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının bir kuruluşu olan ASELSAN, Suudi Arabistan'ın Teknoloji Geliştirme Bölgesi King Abdulaziz City for Science and Technology (KACST) ve bir Suudi yatırım şirketi TAQNIA Defense and Security Technologies (DST), arasında mutabakat muhtırası imzalandı.

Riyad'da imzalanan mutabakat muhtırası kapsamında, KACST, TAQNIA DST ve ASELSAN arasında, devlet makamları ve diğer kurum/kuruluşlar ile koordineli bir şekilde işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor. Anlaşma, KACST Başkanı Prens Dr. Turki Bin Saud Bin Mohammad Al Saud, TAQNIA DST Genel Müdürü Dr. Hamad Alyousefi ve ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şener tarafından, Suudi Arabistan Türkiye Büyükelçisi Yunus Demirer'in de katılımıyla imzalandı.

Prens Dr. Turki  Bin Saud Bin Mohammad Al Saud,  imzalanan mutabakat muhtırasının Suudi Arabistan'daki teknoloji ve yenilikler üzerinde pozitif bir etki yaratacağını ve bu anlaşmanın önemli bir stratejik işbirliğinin başlangıcı olduğunu söyledi. ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şener de yapılacak işbirliğinin Suudi Arabistan'ın savunması ve güvenliğine katkıda bulunacağının altını çizdi.

Son Eklenen Haberler