EN

Haberler

ASELSAN SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ ÇALIŞTAYI

ASELSAN UGES Sektör Başkanlığı Teknoloji Çalıştayları kapsamında üçüncü çalıştay; “Sağlık Teknolojileri” başlığı altında 9 Aralık 2015 günü ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

Üniversite - ASELSAN işbirliklerini “Sağlık Teknolojileri” alanında da artırmak, bu alanda çalışan ve teknoloji geliştiren bilim insanları ile bu teknolojileri ürünleştirebilecek ASELSAN personelini bir araya getirerek işbirliği atmosferini oluşturmak hedefleri ile gerçekleştirilen çalıştaya Sağlık Bakanlığı, Türkiye  Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve Türkiye İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu (TİTCK) dahil 50 kurum katılmış, 16 sunum gerçekleştirilmiştir.

ASELSAN İK Akademi Müdürlüğü ile birlikte organize edilen çalıştayda ASELSAN’ın sahip olduğu yüksek teknolojiyi kullanarak Sağlık Teknolojileri alanında dışa bağımlılığı azaltacak, yerli tasarım ve üretim kabiliyetlerini artıracak yönde başlatılan projelere ve çözümlere ilişkin yol haritaları paylaşılmıştır. Tüm katılımcıların merak ve ilgi ile izlediği sunumlarla yurtiçinde yürütülen faaliyetlere yönelik farkındalık yaratılmıştır.

Son Eklenen Haberler