EN

Haberler

ASELSAN VE GAZİ ÜNİVERSİTESİNDEN ARGE İŞBİRLİĞİ

Gazi Üniversitesi  Mühendislik, Teknoloji ve Fen Fakültelerindeki öğretim üyelerinin ve ASELSAN Proje Ekiplerinin katılımıyla ortak araştırma projeleri gerçekleştirilecek.

Gazi Üniversitesi ile ASELSAN arasında Ar-Ge İşbirliği Protokolünü Gazi Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Türker ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin U. Salamcı, ASELSAN adına Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kaval ile Hava Savunma Füze Sistemleri Program Direktörü Serhan Çiçek imzaladı.

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet TÜRKER, "ASELSAN bizler için işbirliği kurmakta rahat olduğumuz gözbebeği şirketimizdir. Fotonik Araştırma Merkezi'nden Prof. Dr. Süleyman ÖZÇELİK, ASELSAN ile TÜBİTAK destekli ortak projeler yürütmektedir. Şimdilerde ise, ASELSAN, Gazi Üniversitesi ve diğer üniversite ve sanayi işbirliği oluşturularak kapsamlı bir proje çalışması devam etmektedir.  Protokol çerçevesinde ASELSAN ile birlikte yürütülecek somut projelerin en büyük destekçisi Gazi Üniversitesi Rektörlüğü olacaktır" dedi.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin U. Salamcı, "Bugün imzalayacağımız Ar-Ge İşbirliği Protokolü ile artık ASELSAN ile sadece Savunma Sanayine Araştırmacı Yetiştirme Programı ile sınırlı kalmayıp, bundan sonra özellikle Mühendislik, Teknoloji ve Fen Fakültemizdeki öğretim üyelerinin ve ASELSAN'ın güçlü muhendislik ekibinin katılımıyla ortak araştırma projelerinde stratejik ortaklık yürüteceğiz" diye konuştu.

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı ve Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanı Mustafa Kaval şunları söyledi:

 "Gazi Üniversitesi, öteden beri bizlerin değer verdiği ve özellikle Fotonik Araştırma Merkezi ile somut işbirliği kurduğumuz bir üniversite olmuştur. Bugün, Sanayi Üniversite işbirliğinin güzel bir örneği olarak imzalayacağımız protokol ile iki kurum arasındaki Ar-Ge işbirliklerinin daha da artmasını planlıyoruz. ASELSAN ve Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi arasında devam eden somut bir proje çalışması da bu protokolün güzel çıktılarından birisi olacaktır"

Son Eklenen Haberler