EN

Haberler

ASELSANDAN GEDİK ÜNİVERSİTESİ VE GEDİK HOLDİNG İLE İŞBİRLİĞİ

Gedik Üniversitesi ile ASELSAN arasında Ar-Ge İşbirliği çerçeve protokolü Gedik Üniversitesi Rektörü​ Prof. Dr. Berrak Kurtuluş, ASELSAN Genel Müdürü Dr. Faik Eken ve Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı İsmet Atalar tarafından imzalandı.

Gedik Holding ile ASELSAN arasında niyet anlaşması da Gedik Holding adına Yürütme Kurulu Başkanı Hülya Gedik ve CEO Dr. Mustafa Koçak ile ASELSAN adına Genel Müdür Dr. Faik Eken ve Ulaşım, Güvenlik ,Enerji ve Otomasyon Sistemleri Sektör Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı Suat Bengür tarafından aynı törende imzalandı.

Gedik Üniversitesi ile imzalanan Ar-Ge İşbirliği çerçeve protokolü, tarafların birlikte yürüteceği bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik Ar-Ge çalışmalarını, birlikte katılım sağlanacak uluslar arası projeleri ve konsorsiyumları, bunlara dayalı çıkarılacak ortak yayınları ve birlikte düzenlenecek seminer, konferans, tanıtım etkinliklerini kapsıyor.

Gedik Holding ile imzalanan niyet anlaşması, tarafların deniz sistemleri, robotik, ulaşım ve enerji sistemlerinin geliştirilmesi ve üretimleri konularında yapacakları araştırma geliştirme faaliyetleri kapsamında işbirliğine ilişkin metotların belirlenmesini kapsamaktadır.​

Son Eklenen Haberler