EN

Haberler

BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANIMIZ ASELSANDA

​Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK, ASELSAN'ı ziyaret etti. Bakan Fikri IŞIK ve beraberindeki heyet, ASELSAN bünyesinde yürütülen Ar-Ge faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Bakan IŞIK'a ziyareti esnasında ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan CANPOLAT eşlik etti.

Bakan IŞIK'a ziyareti esnasında ASELSAN bünyesinde kurulacak Temel Araştırmalar Merkezi hakkında bilgi sunuldu. Ayrıca elektrikli araçlar, Dördüncü Nesil (4G/ LTE) iletişim teknolojileri ve yarı iletken chip alanında yapılan faaliyetlerin son durumu aktarıldı.

Bünyesinde Dört Ar-Ge Merkezi Var

ASELSAN bünyesinde Haberleşme Cihazları Ar-Ge Merkezi, Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Ar-Ge Merkezi, Radar, Elektronik Harp ve İstihbarat Sistemleri Ar-Ge Merkezive Savunma Sistem Teknolojileri Ar-Ge Merkezinde toplam 2.164 araştırmacı görev yapıyor.

Milli teknolojilerin kazanılmasında önemli görevler üstlenen ASELSAN, her yıl cirosunun ortalama yüzde 7'sini Ar-Ge harcamalarına tahsis ediyor. 2013 yılında Ar-Ge için ayrılan kaynak 383 Milyon ABD Doları seviyesine ulaştı. Tersine beyin göçü konusunda yapılan çalışmalarla son on yılda 100'e yakın mühendis ASELSAN'a kazandırıldı. 2009 yılından bu yana 24 üniversite ile 240 proje gerçekleştirilerek 132 Milyon ABD Doları fon aktarıldı.

Son Eklenen Haberler