EN

Haberler

DÜNYAYA NEFES OLDUK

Ülkemizde corona virüsü salgını ile mücadele tüm hızıyla sürerken açılışı gerçekleştirilen Başakşehir Şehir Hastanesine 100 adet yerli ve milli solunum cihazı teslimatı yapıldı. 

Sağlık Bakanlığımızın öncülüğünde geliştirilen Baykar, Arçelik, ASELSAN ve Biosis ve Sanayi Bakanlığının yoğun desteği ile üretilen ventilatörlerden kısa bir dönemde 5 bine kadar üretilmesini planlanıyor. 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans ile katıldığı törende kısa bir konuşma yapan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, yüzde 100 yerli imkanlarla ve sadece 14 gün içinde dünyanın en gelişmiş teknolojik yoğun bakım solunum cihazını ürettiklerini söyledi. Prof. Dr. Haluk Görgün, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a hitaben şunları söyledi:  

“Sizlerin önderliğinde milli teknoloji hamlesi vizyonu ile savunma sanayimizin yakaladığı başarı bütün dünyaca gıptayla izleniyor. Bugün yine sizlerin liderliğinizde başlayan teknolojinin sağlık alanına da dönüşme projesinin bir başarı hikayesi yaşanıyor. Türk gençlerine, Türk mühendislerine ve sanayicilerine her zaman güvendiniz. Bugün sizin bu güveninizin çok anlamlı bir ürünü hep birlikte ortaya çıkmış oldu. Bizlere verdiğiniz bu fırsat için saygı ve hürmetlerimi ve tüm çalışanlarımız adına teşekkürlerimizi sunuyorum.”

Son Eklenen Haberler