EN

Haberler

EGOASELSAN İŞBİRLİĞİ

EGO-ASELSAN Milli Ulaşım ve Güvenlik Sistemleri Projelerinde Birlikte Çalışacaklar

ASELSAN Genel Müdürü Dr. Faik Eken ve EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu arasında imzalanan ortak çalışma protokolü ile üç önemli proje birlikte yürütülecek.

ASELSAN tarafından geliştirilen Raylı Ulaşım Sistemleri ve Güvenlik Projeleri, EGO Genel Müdürlüğü'nün sağlayacağı Metro Araçları ve altyapı imkanları ile gerçek koşullarda test edilecek ve devreye alınacak.

Ankara'nın iki seçkin kurumu;

- Metro ve Hafif Raylı Araçlarda kullanılmak üzere, yerli imkânlarla geliştirilen özgün donanım, yazılım ve algoritmalar içeren "Milli Modüler Çekiş Sistemi Tasarım ve Geliştirme Projesi",

- Kent içi Hafif Raylı ve Metro ulaşım sistemleri için milli olarak geliştirilmekte olan "Kentsel Ulaşım Sinyalizasyon ve Kontrol Sistemi Projesi",

- Hafif Raylı ve Metro ulaşım hatlarının yeryüzünden geçtiği kısımların (yaklaşık 13.400m) kamera sistemleri ile izlenerek güvenliğinin sağlanmasına yönelik "Metro Açık Hatlar Güvenlik Sistemi Projesi" 

kapsamında işbirliği yaptı.

İmzalanan protokol ile ASELSAN tarafından yürütülen Raylı Ulaşım ve Güvenlik Sistemleri Projeleri, EGO'nun ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilecek ve devreye alınmasına destek sağlanacak. 

Ulaşım ve Güvenlik Sistemlerine yönelik yapılacak ortak çalışmalar sonucunda, özellikle Metro Aracı, Sinyalizasyon ve Altyapı Güvenlik sistem çözümleri ile ASELSAN önemli bir referans kazanmış olacak.


Son Eklenen Haberler