EN

Haberler

İSTANBUL TRAFİĞİNİN ÇÖZÜMÜ ANKARADAN

ASELSAN tarafından tesislerinde geliştirilip üretilen Serbest Geçiş OGS Sistemi İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde tam kapasiteyle devreye girdi. Taklar üzerine inşa edilerek, trafik serbest akış halindeyken ücret toplayabilen sistem gişelere ihtiyacı tamamen kaldırdı.

Serbest Geçiş OGS Sisteminin devreye alınmasıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gişe adalarınkaldırıldı. Sürücülerin 5 şeritli yolda şerit değiştirmeden ilerleyerek köprüye girmesi ile zaman kaybının önüne geçildi.

Yeni sistemin hemen önünde yer alan, eski sisteme ait beton gişelerin ve saçağın tamamen kaldırılmasıyla yeni sistemin trafik akışına olumlu etkisi hemen hissedildi. İstanbullular evine daha hızlı gitti.

Otoyol ücret toplama sistemleri alanında en üst teknolojiyi temsil eden ASELSAN Serbest Geçiş Sisteminin Boğaziçi Köprüsü, Mahmutbey İstasyonu ve Çamlıca İstasyonu başta olmak üzere tüm diğer otoyol ücret toplama alanlarında kısa sürede hizmete alınması bekleniyor. 

ASELSAN, trafik sistemleri alanındaki faaliyetlerine yurtiçi ve yurtdışı ücret toplama sistemlerinin yanı sıra, akıllı yol uygulamaları, trafik elektronik denetim sistemleri, araç ve plaka tanıma sistemleri ve araç kimliklendirme sistemleriyle devam ediyor.

Son Eklenen Haberler