EN

Haberler

İSTANBULİZMİR OTOYOLUNUN GİŞELERİ TAMAM

ASELSAN, İstanbul-İzmir seyahatini 3,5 saate indirecek mega projelerden olan Gebze-İzmir Otoyolunda Ücret Toplama Sistemi teslimatlarına başladı.

Projenin ilk etapta trafiğe açılması beklenen Gebze – Orhangazi kesiminde sistemin Ana Kontrol Merkezi, Bölge Kontrol Merkezi ve Altınova Kavşağı Gişe Alanında kurulu ücret toplama gişeleri teslim edildi. Teslim edilen sistemlerin kullanıcı eğitimlerine de başlandı. Orhangazi, Kılıç ve Gemlik Kavşağı gişelerinin teslimatı da yakın dönemde gerçekleşecek.

Önemli Teknolojik İlkler

İstanbul-İzmir otoyolundaki ücret toplama sistemi ASELSAN'ın bu alanda geliştirdiği önemli teknolojik ilkleri de içeriyor. Sistemde OGS, HGS, kredi kartı ve nakit ödemelerinin tamamını kabul eden gişeler kullanılıyor. Ayrıca, OGS ve HGS gibi elektronik ödemelerde anında bakiye sorgulaması yapılarak kullanıcıların bakiyelerinin geçiş ödemesi için yeterli olup olmadığı kontrol edilebiliyor. Giriş ve çıkışların tamamında araçların ön ve arka plakaları için otomatik plaka tanıma teknolojisi kullanıldı. Sistemde, denetimler için bağımsız araç sayma ve sınıflandırma özellikleri de bulunuyor.

Son Eklenen Haberler