EN

Haberler

İZMİT KÖRFEZ GEÇİŞİ KÖPRÜSÜNÜN GİŞELERİ HAZIR

İstanbul-İzmir Otoyolu'nun en önemli ayağı olan İzmit Körfez Geçişi Köprüsünde ASELSAN Ücret Toplama Gişeleri teslimatını tamamladı.

İzmit Körfez Köprüsü'ne, ASELSAN Türkiye'nin en büyük gişe alanlarından birini tesis etti. Gişe alanında 20 gişe hizmet verecek.  Otoyolun diğer gişe alanlarının teslimatı Aralık 2015 tarihinden itibaren yapılmıştı.             

İstanbul-İzmir Otoyolu için, OGS, HGS, Kredi Kartı ve Nakit ödemelerin tamamını kabul eden bir Entegre Geçiş Sistemi geliştirildi.  Ayrıca, sistemde OGS ve HGS gibi elektronik ödemelerde anında bakiye sorgulaması yapılarak kullanıcıların bakiyelerinin geçiş ödemesi için yeterli olup olmadığı kontrol edilebilecek. Giriş ve çıkışların tamamında araçların ön ve arka plakaları için otomatik plaka tanıma teknolojisi kullanılacak. Denetimler için sistemin bağımsız araç sayma ve sınıflandırma özellikleri de bulunuyor.

Sistemin önemli özelliklerinden birisi de gelişmiş bir merkezi denetim ve muhasebe altyapısı sunması. Sistem, gerçekleşen tüm geçişlerin elektronik olarak denetlenmesi ve elektronik ödemeler için otomatik muhasebe özellikleriyle işletmenin işlerini kolaylaştırıyor.

Projede bu aşamadan sonra, İstanbul-Ankara yolunu İstanbul-İzmir yoluna bağlayan Muallimköy kavşağında Serbest Geçiş Sistemi tesis edilecek. Aselsan tarafından tesis edilecek Serbest Geçiş Sistemi, gişeler gibi OGS ve HGS abonelerinin tamamına hizmet verecek.

Son Eklenen Haberler