EN

Haberler

MALEZYA MUHAFIZ İLE YOLA DEVAM DEDİ

ASELSAN ile Malezya'da yerleşik bir tersane arasında imzalanan sözleşme kapsamında 30mm MUHAFIZ Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemi, Hassas Stabilize Yönlendirici ve 12.7mm Makineli Tüfek, Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın ihtiyacı kapsamında üretilecek botlara entegre edilecektir.

Sözleşme kapsamında teslimatların 2019-2020 yılları arasında tamamlanması planlanmaktadır.

Halihazırda Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde yer alan ASELSAN Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri Türkiye haricinde toplam on dört ülkenin Silahlı Kuvvetleri tarafından tercih edilmiştir.

Söz konusu sözleşme, ASELSAN'ın Güneydoğu Asya bölgesine gerçekleştirdiği Silah Sistemi ihracatının artarak devam etmesi açısından önem taşımaktadır.

MUHAFIZ, 30mm silah ile donatılmış yüksek stabilizasyon performansı ve otomatik hedef takip yeteneği olan uzaktan komutalı bir silah sistemidir. Savaş gemileri, sahil güvenlik ve karakol botları, çıkarma gemileri ve diğer deniz platformlarına entegre edilebilen çok yönlü ve etkili bir sistemdir.


Son Eklenen Haberler