EN

Haberler

ULAK 45G TÜRKİYE 1 NİSAN 2016 TÖRENİNDE TANITILDI

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından 4.5 G IMT-Advance Hizmetlerinin sunulmaya başlaması dolayısıyla 1 Nisan 2016 Cuma günü İstanbul'da "4.5 G Türkiye" töreni düzenlendi.

Törene, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve SSM’den katılan bürokratların yanı sıra Türk Telekom, Turkcell, Vadofone, Aselsan, Netaş, Argela gibi firmaların yetkilileri de katıldı.

“4.5 G Türkiye 1 Nisan 2016" töreninde konuşan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Murat Şeker, Ulak Projesi hakkında bilgi vererek, üzerinde 3 yıldır gece gündüz çalışılan ULAK baz istasyonu geliştirme projesinin geldiği aşamayı anlattı. Ürünün artık canlı şebekede kullanılması gerekliliğini vurguladı. Proje kapsamında 4.5 G standartlarına uygun yüksek güçlü baz istasyon tasarladığımızı ifade eden Şeker, ULAK projesi “sivil alanda devletimizin destek verdiği en büyük projedir” dedi.

Sonrasında ULAK Proje Yöneticisi Sayın Hakan Aksu tarafından ULAK Baz İstasyonu hakkında katılımcılara teknik bilgi verildi. ULAK’ın yabancı ürünlerle rekabet edebilir hızlara eriştiğini belirtti.

Tanıtım toplantısında açılış konuşmasını yapan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Sayın Ömer Fatih Sayan'ın dışında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özkan Poyraz, Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt, Turkcell Genel

Müdürü Kaan Terzioğlu ve Türk Telekom Bireysel İş Birimi CEO'su Erkan Akdemir'de birer konuşma yaptı.

Son Eklenen Haberler