EN

Haberler

ÜNİVERSİTELİ YİNE ASELSAN DEDİ

Ankaralı Savunma Sanayi Devi, mühendis adaylarının bir numarası olmaya devam ediyor

Dünya devlerini geride bırakan ASELSAN, İdeal İşveren Araştırmasında genç mühendislerin en çok tercih ettiği şirket oldu.

Türkiye'de 30'dan fazla üniversiteden yaklaşık 35 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen "2015 Yılı İdeal İşveren Araştırması" bulgularına göre ASELSAN Mühendislik / IT kategorisinde birinci sırada yer aldı.​

Mühendislik/IT öğrencileri arasında geçtiğimiz yıl en çok tercih edilen şirket olan ASELSAN, bu yıl da liderliği bırakmadı.

Dünyanın 50 ülkesinde ideal işveren algısı üzerine araştırmalar yapan Universum'un araştırmasına göre gençler, özellikle kendilerine ulaşan ve şirketlerini anlatanları tercih ediyorlar. Bir diğer nokta da "okul şirketlerin" ön plana çıkması… Gençler, mezuniyetin ardından gelişimlerine katkıda bulunan, eğitimine devam etme ve formasyon sahibi olmalarını destekleyen şirketleri tercih ediyor.

Türkiye'ni​​​​n İdeal İşvereni

Türkiye'nin en kapsamlı gençlik araştırması çeşitli verilen üzerinden ideal işverenin profilini ortaya koyuyor. İnsan Kaynakları ve ASELSAN Akademi'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin Yavuz, araştırmayı şöyle değerlendirdi:

"ASELSAN içerisinde uygulamalarımızı Y kuşağının beklentileri çerçevesinde sürekli gözden geçirir ve güncellerken Türkiye'nin dört bir yanında üniversite toplulukları ile yürüttüğümüz çalışmalarla hem gençlerin nabzını tutmayı hem de kariyerlerini tasarlarken onlara destek olmayı amaçlıyoruz. Bu konuda genç ekibimizin üniversite toplulukları ile kurdukları yakın ilişkilerin bu konudaki başarımızı desteklediğine inanıyorum. En ideal şirket olma hedefine inanmış bir İK ekibiyle çalışmak benim bu konudaki en büyük ilham kaynağım.

Yeni ve rekabetçi insan kaynakları politikalarımızla ASELSAN'lı olmaktan gurur ve mutluluk duyan çalışanlarımız en güvenilir marka elçilerimizdir. ASELSAN'ı ve temsil ettiği değerleri, hem günlük hayatlarında hem de ASELSAN'ı temsil ettikleri akademik ve profesyonel ortamlarda öğrencilere, akademisyenlere ve profesyonellere en iyi anlatanlar onlardır. Biz sadece onların seslerinin daha gür çıkmasını sağlıyoruz."

Son Eklenen Haberler