EN

Haberler

URUGUAY SINIRINDA ASELSAN ÜRÜNLERİ

2013 yılında Uruguay Kara Kuvvetleri ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme ile başlatılan çalışmalar tamamlandı ve ASELSAN Mobil Sınır Güvenlik Sistemi başarıyla teslim edildi.

Proje kapsamında teslim edilen ASELSAN Mobil Sınır Güvenlik sisteminde yer alan sensörler ve elektronik ekipmanlar Uruguay tarafından sağlanan araçlara monte edilmiştir. Sistemde ASELSAN Gözetleme Radarları (ACAR) ve ASELSAN Termal Kameraları ile gece ve gündüz, her tür hava koşullarında gözetleme yapılmaktadır. Araçlardaki kontroller Uruguay için özel geliştirilen bir Güvenlik Kontrol Yazılımı ile yapılmakta ve elde edilen bilgiler Güvenlik Yönetim Merkezinde toplanmaktadır.

ASELSAN Mobil Sınır Güvenlik Sistemi (ASUR Mobile ®); hedef tespiti, hedefin görsel olarak tanımlanması, sınıflandırılması, çoklu veya tekli hedef takibi, hedefin koordinat bilgilerinin hesaplanması, coğrafi bilgi sistemi üstünde bölgeye ilişkin durumsal farkındalığın oluşturulması vb. birçok yetenekle donatılmıştır.

Savunma sektöründe Türkiye’de lider konumda olan ASELSAN, güvenlik (sınır, sahil, tesis, boru hattı, askeri üs ve kamu güvenliği) faaliyet alanında da yoğun çalışmalarına devam etmekte, Güney Amerika ve diğer yurtdışı pazarlardaki olası projelere yönelik temaslarını sürdürmektedir.

Son Eklenen Haberler