EN

Sınır Güvenliği Sabit Sistemler

​​​​​ASELSAN, Sınır Güvenliğinin sağlanmasına yönelik etkin teknolojik çözümleri oluşturmuştur. Söz konusu sistemler sayesinde sınırlarda artık personel ile gözetleme yapılmasına gerek kalmayacaktır.  ASELSAN Sınır Gözetleme Sistemlerinde Otomatik Hedef Tespit (Akıllı Gözetleme) yapılmaktadır. Sınır hattını ihlal eden herhangi bir tehdit, milli olarak geliştirilen hedef tespit algoritmaları ile 7 gün / 24 saat kesintisiz otomatik tespit edilmekte ve sistemi işleten operatör uyarılmaktadır.

ASELSAN Entegre Sınır Güvenliği Sistemleri, kademeli komuta kontrol unsurları ve güvenli haberleşme altyapısı ile sınır bölgesine yönelik tehditleri çeşitli hareketli ve sabit, insanlı ve insansız entegre sensör sistemleri ile Tespit/Teşhis, Tanıma, Sınıflandırma ve Takip görevlerini yerine getirmektedir. Seçilen operasyonel bölgede durumsal farkındalık sağlanmakta ve Bilgi Yönetimi, Karar Verme, Müdahale Unsurlarının Koordinasyonu ve Gelişmelerin Takibi faaliyetleri Coğrafi Bilgi Sistemi destekli olarak etkin bir şekilde yürütülmektedir.


ASELSAN, entegre sınır yönetimi stratejisine uygun, kullanımı basit, maliyet etkin, bakım ve idamesi kolay, ihtiyacın değişimine kolayca cevap veren, geliştirilebilir, yeni teknolojilerle uyumlu yapıda Sınır Güvenliği çözümlerini sınırlarımızda “anahtar teslim” uygulamaya hazırdır. ​