EN

2034 Demet Kripto Cihazı - E (DKC-E)

Yerel Alan Ağları'nda ve Geniş Alan Ağları'nda noktadan noktaya güvenli haberleşme sağlayan kripto cihazlarıdır.

Data Link katmanında kriptolama işlemi gerçekleştiren cihazlar, güvensiz haberleşme ortamlarında verinin korunmasını sağlamaktadır. Cihazlarda AES-256 veya milli algoritmalar donanımsal olarak gerçeklenmektedir. 2034 Demet Kripto Cihazı-E (DKC-E)  verinin ele geçirilmesine ve verinin bozulmasına karşı alınmış önlemlere sahiptir. Yüksek güvenlik seviyesinde veri bütünlüğü ve kimlik doğrulama mekanizmalarına sahip cihazlardır. Kriptolama yapılan katman sebebiyle protokol bağımsız çalışabilmektedirler.

2034 DKC-E, Ethernet arayüzü üzerinden akan her iki yönlü trafiği aynı anda şifreleyebilmektedir. Üzerinde aynı anda çalışabilen ikişer adet kırmızı ve siyah veri portları bulunmaktadır. Transfer verisinin protokolünden bağımsız olarak şifreleme yeteneğine sahip cihaz, 2/8/34 Mbps hızlarında çalışabilmektedir.

Uzaktan yönetim sistemi ile 2034 DKC-E cihazının konfigürasyon, alarm ve emniyet yönetimi kullanıcı dostu arayüzlerle yapılabilmekte ve ağ üzerinden anahtar yükleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bununla birlikte Fillgun cihazı ile manuel anahtar yükleme gerçekleştirilebilmektedir.