EN

2064 Mini IP Kripto Cihazı

2064 Mini IP Kripto Cihazı (2064 Mini IPKC) taşınabilir boyutları ve aynı zamanda sağlamlığı ile öne çıkan, Yerel Alan Ağları (YAA) ve Geniş Alan Ağları (GAA) üzerinde IP paketlerini şifreleyen bir kripto cihazıdır.

2064 Mini IPKC 10/100/1000 Mbit Ethernet arayüzleri üzerinde akan, her iki yöndeki toplam 350 Mbps'a kadar olan veri trafiğini şifreleyebilmektedir. Ağ katmanında kriptolama işlemi gerçekleştiren cihaz, güvensiz haberleşme ortamlarında verinin gizliliğinin ve bütünlüğünün korunmasını sağlamaktadır. Cihazda AES-256 veya milli algoritmalar donanımsal olarak gerçeklenmektedir. Yüksek güvenlik seviyesinde kimlik doğrulama mekanizmasına sahip bir cihazdır. Kriptolama yapılan katman sebebiyle uygulama katmanı protokollerinden bağımsız çalışabilmektedirler.

Uzaktan yönetim sistemi ile 2064 Mini IP Kripto cihazının konfigürasyon, alarm ve emniyet yönetimi ile birlikte tünel tablosu yönetimi kullanıcı dostu arayüzlerle yapılabilmekte ve ağ üzerinden anahtar yükleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bununla birlikte Fillgun cihazı ile manuel anahtar yükleme gerçekleştirilebilmektedir.

Acil durumlar için güç olması ya da olmaması durumunda Acil Silme işlemi gerçekleştirebilir.