EN

Çalışanlarımıza Sunduğumuz Olanaklar

Eğitim Olanakları

Tüm çalışanlarımız için görev tanımları doğrultusunda yapacakları yüksek lisans ve doktora eğitimi kapsamında kullanılabilecekleri ücretli izin olanakları, yurtdışında doktora seçeneği ve gerekli durumlarda yabancı dil kursu gibi olanaklarımız bulunmaktadır.

Esnek Çalışma Saatleri

Tüm yerleşkelerimizde iş akışına göre belirlenebilecek esnek çalışma saatleri uygulanmaktadır.

Özel Sağlık Sigortası  

Tüm çalışanlarımızı kapsayan, eş ve çocuklar için kapsamını genişletebileceğiniz, çalışanlarımıza verdiğimiz değer ve eşitlik ilkelerine uygun, genel piyasa uygulamalarının üzerinde bir özel sağlık sigortamız bulunmaktadır. 

Servis Hizmetlerimiz

Tüm yerleşkelerimizde sadece merkezi noktalara değil semtlere kadar uzanan, 200’den fazla servis aracıyla, geniş bir servis ağımız bulunmaktadır. Fazla mesai saatlerimize uygun servis olanağımızın yanında Yüksek Lisans ve Doktora’ya devam eden çalışanlarımız için ODTÜ, Bilkent, Hacettepe gibi üniversitelere, derslerine rahatça gidip gelebilecekleri, servis olanaklarımız da bulunmaktadır.

Sosyal Etkinlikler

Tüm çalışanlarımız için her yıl yenilenen ve bölümleri ile birlikte kullanabilecekleri, masraflarının tamamı şirketimiz tarafından karşılanan sosyal etkinlik olanakları yer almaktadır.

İzinler

Tüm yerleşkelerimizde belirlenen süreler dâhilinde ve iş akışınıza göre kullanılabilecek belirli süreler dahilinde ücretli izin hakkınız bulunmaktadır. ASELSAN’da yıllık izin hak ediş kotaları, SGK Kaydı bulunan önceki deneyimleriniz dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Bu kapsamda, ASELSAN’da çalışmaya başlamanızdan önceki hizmet sürenize karşılık gelen yasal izin hakkınız hiçbir kayba uğramadan kullanılabilmektedir.

Yemekhane Hizmeti veya Yemek Fişi

Yerleşkelerimizde lezzetli menülerden oluşan yemeklerinizi yiyebileceğiniz yemekhanelerimiz ve ayrıca yemekhane bulunmayan lokasyonlarımızda kullanabileceğiniz yemek fişi uygulamamız bulunmaktadır.

Spor Alanı

Tüm çalışanlarımızın mesai dışı saatlerde kullanabileceği spor alanları mevcuttur. 

Kütüphane Hizmeti

Tüm yerleşkelerimize hizmet veren ve elektronik yayınlardan, süreli yayınlara kadar uzanan geniş kaynak yelpazesine sahip kütüphanemiz bulunmaktadır.

Revir Hizmeti

Tüm çalışanlarımıza hizmet veren işyeri hekimlerimiz ve hemşirelerimiz bulunmaktadır. Ayrıca yerleşkelerimizde hizmet veren sabit laboratuvarlarımızla zaman kaybetmeden tüm tetkik işlemleriniz tamamlanmakta ve ilk kontrolleriniz yerleşke içinde yapılabilmektedir.

Kreş Olanağı

Şirketimiz bünyesinde yer alan ASELSAN Kreş ve Anaokulu, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 2013 yılı “Bebek Dostu İşyeri” ödülüne layık görülmüştür. ASELSAN Kreş ve Anaokulumuz alanında deneyimli öğretmenlerimizle ve bünyesinde bulunan bebek sınıfı, emzirme bölümleri ile 0-6 yaş çocukları olan annelerimize destek olmaktadır.