EN

Çalışanlarımızın Görüşleri

ASELSAN'da en modern teknolojik imkanları kullanarak mühendislik yaparken, ülkemizin savunma sanayi alanında dışa bağımlılığını en aza indirecek projelere katkı sağlıyorum. Bu büyük resmin bir parçası olmak benim için gurur verici.

Burada Türkiye'nin mühendislik tarihinde ilkleri başarmış çok deneyimli kişilerle, gelecek vadeden çok yetenekli genç beyinler bir arada çalışıyor ve deneyim ile dinamizmin harmanlandığı böyle bir ortamda bulunmaktan keyif alıyorum.

Türkiye'de çalışırken dünya standartlarında mühendislik yapmak istiyorsanız doğru adres ASELSAN.

​Ülkemizin teknolojik gelişmişlik seviyesini ileriye götürerek, yüksek teknoloji üretmek ve dolayısıyla yüksek katma değer yaratan ürünler çıkartmak hedefinde olan ASELSAN ile öğrencilik yıllarımda tanışmış olsam da, şirket mensubu olmam daha yakın bir tarihe dayanıyor. Yurtdışındaki akademik ve endüstriyel hayatım ve verdiğim Türkiye'ye dönme kararı sonrası, nerede işe başlayacağım sorusunun cevabı olarak ASELSAN'ı bulmamın en önemli sebebi, aslında ASELSAN'ın koyduğu hedeflere ulaşma sürecine şahitlik edebilmek ve bu sürece katkıda bulunabilmek idi. Bütün bunları, büyük ve kurumsal bir şirket çatısı altında gerçekleştirebilme imkanı ise gerçekten çok değerli.

Ayrıca, ASELSAN'ın çalışanlarına sunduğu diğer olanaklar da, çok farklı disiplinler ve çalışma kültürlerini aynı çatı altında barındırabilmesi ve böylece, kişisel gelişimi destekleyen bir ortam sağlaması. Dolayısıyla ASELSAN; iş hayatından beklentilerinizi karşılayacak, aradığınız anlamı bulmanızı sağlayacak ve kendi değerlerinizi yaşamanıza izin verecek bir kurum. O yüzden, ASELSAN'da çalışmayı herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. İş arama serüveninizde ve iş hayatınızda başarılar…

​ABD'de Doktora ve çalışma hayatında geçirdiğim 14 yıldan sonra ASELSAN ailesine katıldığımda kendimi büyük bir özveri ile çalışan, iyi eğitim almış ve dünya ile rekabet etme azimleri olan bir mühendis grubunun içinde bulmak benim için hoş bir sürpriz oldu. ASELSAN gerçek anlamda ülkemizin ileri teknoloji üretilen ve üzerinde çalışılan bütün projelerin temel amacının ülkemizin teknoloji kazanımlarını artırmak olan çok önemli ve özel bir kurum. Kariyerinin henüz başında olan mühendisler için çok şeyler öğrenebilecekleri değerli bir okul, tecrübeli mühendisler içinse çok farklı disiplinlerde çalışabilecekleri ve kendilerini başka pek az firmada olabilecek kadar çok geliştirme fırsatını yakalayabilecekleri bir yer. Mühendisliğin, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin ısrarla baş tacı edildiği bu güzide kurumumuzun bir parçası olmayı herkese tavsiye ediyorum.